تبلیغات
خبرنامه بازاریابی - از منِ من به اوی ِ غمگینم ...
خبرنامه بازاریابی
گاهنامه ای رو به دنیای بازاریابی ، تبلیغات ، مشاوره و آموزش بازاریابی

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 تیر 1393

یک روز خوب کودکی ، آرزوهایمان را در باغچه کاشتیم تا مگر روزی جوانه زند و درختی که زیر سایه اش قدری نفس تازه کرد. از فردای آن روز کارمان شده بود گشت و گذار در حوالی باغچه و دلخوش به روزی که هر روز آمدنش را به تعویق می انداخت. تا به خود آمدیم ، دیدیم ؛  آب سرد بی تفاوتی ها و دلزدگی ها از ما کسی شبیه غیر ما ساخته است. روزهایی که از فرط دلتنگی به نقطه ای زل می زدیم که هر چه تلاش می کردیم آن را نمی یافتیم. تمام سهم مان گم شدن در چشمان اطرافیان و دلتنگی از کلاغی بود که هرصبح آمدن پاییز را خبر می داد. دلگیر بودیم از روزهایی که هر چه می دویدیم حاصلش نرسیدن بود و خسته از شکستن هایی که حریصانه به سویمان آغوش می گشود. اما ، ما در ورای همین سختی ها بود که کم کم آموختیم جنگ بی فایده است. باید خیلی زودتر از اینها با دلتنگی ها و آنچه شکست می خواندیم صلح می کردیم. ما یادگرفتیم از سختی ها ، که بجنگیم و بجنگیم و امیدمان کم شود ولی هرگز تمام نشود. از دل تمام ناممکنی ها ، آموختیم که حتی رنج هایی که برای عمیق ترین احساسات بشری باشند ، دلنشین اند . پس چه شد که امروز دوباره به راهی قدم می گذاری که بی شک تو را رو به راه نخواهد کرد؟ به تو می گویم ، به تو که بی شک در تشویش روزهای سختمان بوده ای ، و شاهد تمام لحظات آموخته مان. به تو می گویم باز که مگذار بی تفاوتی ها و دلتنگی ها از تویی که برای من اندازه او برای تو ارزشمند است ، آدمی بسازد متفاوت از خودت. مگذار رد پای آدم ها آن قدر در زندگی ات ریشه دواند که تو را مجروح زخم هایی سازد که به جای هر یک می شد گلی کاشت که دلیل تمام بودن هایت باشد. آنهایی را که به غم های درونت چنگ می زنند به خود رها ساز و آن هایی را که دلیل شادی ها و پایداری هایت هستند ، بگذار حضورشان هم چون خورشید ، سخاوتمندانه بر زندگی ات بتابد. به یاد داشته باش ، اویی که خواست من و تو باشیم ، همان کسی ست که به ما آموخت با تمام وجود خوب باشیم و خوبی کنیم. همانی که خود سبب ساز تمام خوبی هاست. بدان که تو آمده ای تا میراث دار عشق و مهربانی باشی ، همان واژه هایی که قرن ها در زیر عصیان زمانه به تاراج رفته است. پس بگذار آفتاب مهربانی باز بر تو بتابد ، بگذار تمام روزهای بد از تو بگذرند ، همانطور که روزهای خوب از ما گذشت ، بگذار همواره زبان غالبت شعر باشد و زبان نثر را تنها بر آنهایی برگزین که خود را در مقام خدایی صاحب قضاوت می دانند. دلت را به مهری آغشته ساز که در روحت به ودیعه گذاشته شده تا مباد روزی را شرمنده تمام نکرده ها و نداشته ها . قلبت را وسیع ساز و به آنی بسپار که بهترین امانت دار است.


پاورقی

_ " ألا بذكر الله تطمئن القلوب"

_  چون سرآمد دولت شب های وصل / بگذرد ایام هجران نیز هم " حافظ"

_ کآسایشی نباشد بی دوستان بقا را  " سعدی"

_ پـر و بـال ما بریدند و در قفـس گشـودند / چه رها چه بسته مرغی که پرش بریده باشد " حامد سرمد"

_ از منزل کفر تا به دین یک نفس است / وز عالم شک تا به یقین یک نفس است " خیام "

_ هر چه آید به دلم من به زبان آورمش

_ لحظه ها می گذرند/  آنچه بگذشت نمی آید باز " سهراب سپهری"

_ خداوند می بیند و می پوشاند ، مردم نمی بینند و فریاد می زنند...

_  سلسله موی دوست حلقه دام بلاست / هر که در این حلقه نیست ، فارغ از این ماجراست " سعدی"

_  نشود فاش کسی آنچه میان من و توست ... " هوشنگ ابتهاج "

_ " که خدا هست  ، خدا هست ، دگر غصه چرا؟ "

_ما برای رنج کشیدن آفریده شده ایم ، ولی به دنبال لذت بردن می گردیم ، باید پذیرفت که تنها راه ادامه دادن ، لذت بردن از رنج هایی ست که می کشیم " چارلز بوفسکی "

_ " وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا "

_ رسیدن به پیروزی هنر نیست ، هنر آن است که شکستی را به پیروزی تبدیل کنی " هنری بردو"

_ خبر آورده‌ام برای شما / عزم جنگ کرده شاه موشانا / یا برو پای تخت در خدمت/ یا که آماده باش جنگانا " عبید زاکانی ، موش و گربه "

_ برای رفع فشارهای عصبی باید دو گام برداشت : گام نخست اینکه برای مسائل جزئی خود را ناراحت نکنید ، گام دوم اینکه بدانید همه مسائل جزئی اند. " آنتونی رابینز"

_ اشتباه می کنند بعضی ها که اشتباه نمی کنند ، باید راه افتاد  ، مثل رودها که بعضی ها به دریا می رسند و بعضی هم به دریا نمی رسند ، رفتن هیچ ربطی به رسیدن ندارد ...

_  ترجیح می دهم تو امروز خیلی رنج بکشی تا اینکه همه عمرت ، همیشه کمی رنج بکشی " من او را دوست داشتم / آنا گاوالدا "

-        از آخرین پست مجموعه داستانک های من سه سال می گذرد، عجیب دلتنگ اش بودم، شاید گاهی دوباره ...
طبقه بندی: مجموعه داستانك های من، 
ارسال توسط محیا پورسلیم
آرشیو مطالب
همراهان
پرتال اخبار دانشگاهی راهكار مدیریت
تبلیغات
blogskin